O nás

01. Aký je príbeh za Freelancermi?

Doteraz neexistoval ucelený zoznam ľudí na voľnej nohe, ktorí by mohli použiť zadávatelia projektov pri výbere svojho tímu. Pokiaľ ste chceli nájsť napríklad grafika, museli ste sa pýtať svojich známych, prípadne googliť alebo inou trnistou cestou hľadať niekoľko svojich kandidátov. My sme sa to rozhodli zmeniť.

02. Čo je náš cieľ a ako sa ho snažíme dosiahnúť?

Našim cieľom je uľahčiť klientom proces výberu dodávateľov. Chceme vytvoriť zoznam najkvalitnejších freelancerov z prostredia online a reklamy. 

Nemáme ambície byť zoznamom všetkých ľudí. Chceme sa postupne vyprofilovať k najšikovnejším profesionálom zo Slovenska.

03. Podľa čoho rozhodujeme, kto bude na zozname freelancerov?

Dívali sme sa na niekoľko rôznych faktorov

Portfólio

  • kvalita výstupov
  • komplexnosť referencií (pracoval iba na malej časti projektu, alebo sa jedná o rozsiahly dlhodobý projekt?)
  • typ prác (má v portfóliu projekty, ktoré reálne bežia a používajú sa, alebo sa jedná väčšinou o koncepty, ktoré skončili v zásuvke?)
  • množstvo referencií (vidieť 10 rôznych projektov so stabilnou kvalitou, alebo sú tam iba 3 pri ktorých kvalita kolíše?)

Pracovná história

  • Prešiel si človek krstom ohňom? (pracoval v reklamných agentúrach, alebo nie?)
  • Na akých pozíciach pracoval? (je čudné ako chce byť account z agentúry backend developer)
  • Ako dlho pracoval na jednotlivých pozíciach? (máme dočinenia s fluktuantom, alebo človekom čo pracoval v každej práci 2 – 3 roky?)
  • V akých firmách uchádzač pracoval? (bola to provinčná reklamka, alebo ostrieľaná agenútra s nadnárodnými klientami, kde sa na neho čo – to nalepilo?)

Bonusy naviac

  • LinkedIn endorsments (ak má človek 200 conections, pričom získal 40 odporúčaní na oblasť do ktorej sa hlási, je to dobré znamenie)

04. Prišla mi negatívna odpoveď na žiadosť o zaradenie. Čo s tým?

Naša odpoveď nie je definitívna. Pokojne skús popracovať na svojom portfóliu. Nahoď najlepšie projekty na ktorých si pracoval, popracuj na svojom promu a pokojne sa nám ozvi opäť. 

Prípadne pokojne nám na email odpíš a spýtaj sa, prečo sme sa tak rozhodli. Radi ti odpovieme. Prípadne prehodnotíme svoje rozhodnutie. Nie raz sa tomu už tak udialo.

05. Kto stojí za týmto projektom?

Sme iba dvaja. Jeden to nakreslil, druhý to nakódil. Budete mať asi ťažkosti nás rozoznať, napríklad pri emailoch. Jeden sa podpisuje Tomáš, druhý ako Tom.

06. Máte niečo na srdci, alebo nám chcete pomôcť?

Pokiaľ nám chcete čokoľvek navrhnúť / pripomenúť / vyčítať / kritizovať, radi si to vypočujeme na adrese feedback@freelanceri.sk

Načúvame aj na našej Facebook page.